جاذبه های گردشگری تایلند

اخذ ویزای تایلند

اخذ ویزای تایلند اولین اقدام برای ورود به کشور تایلند است. قبل از اینکه جهت اخذ ویزای تایلند اقدامی انجام دهید ، باید نوع ویزا و مدت اقامت خود را مشخص کنید.

انواع ویزای تایلند

ویزای تایلند شامل دو نوع  توریستی و تجاری است . ویزای توریستی تایلند به صورت یکبار ورود یا دو بار ورود صادر می شود . ویزای یکبار ورود سه ماه اعتبار دارد . یعنی میتوانید تا سه ماه بعد از صدور ویزا یکبار به تایلند سفر کنید.  مدت  اقامت شما در این سفر حداکثر ۵۸ روز خواهد بود. ویزای دوبار ورود یا مولتی ، ۶ ماه اعتبار دارد . حداکثر مدت اقامت برای ویزای مولتی هم ۵۸ روز در هر سفر است. ویزای توریستی تایلند هم به صورت فوری هم به صورت عادی صادر می شود . اگر میخواهید مدت طولانی تری در تایلند بمانید باید به اداره مهاجرت تایلند رفته و درخواست کتبی بدهید. صدور ویزای عادی معمولا ۷ روز کاری طول میکشد. ویزای فوری هم ۲ روز کاری زمان نیاز دارد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تایلند

  • کپی کارت ملی.
  • کپی تمام صفحات شناسنامه.
  • اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار.
  • دو قطعه عکس ۴*۶ رنگی با زمینه سفید و متفاوت از عکس پاسپورت.
  • بلیط رفت و برگشت به تایلند.
  • تاییدیه رزرو هتل در تایلند.
  • تمکن مالی با مبلغ حداقل ۸ میلیون تومان بابت هر نفر.
  • اصل پرینت گردش مالی یکماهه با تایید و مهر بانک (سرپرست خانواده).
اخذ ویزای تایلند
اخذ ویزای تایلند

پاسپورتتان نباید مخدوش باشد و حداقل باید یک صفحه سفید برای چسباندن لیبل ویزای تایلند داشته باشد . اگر میخواهید از تایلند به کشور دیگری بروید و باز به تایلند برگردید، باید به اداره مهاجرت اطلاع دهید.از گذرنامه خود کپی بگیرید و فرم TM -8  را پر کنید. برای ورود دوباره به تایلند باید ۱۰۰۰ بات بپردازید. در صورتی که میخواهید چند بار این کار را انجام دهید باید ۳۸۰۰ بات پرداخت کنید .

با استفاده از ویزای توریستی نمیتوانید در تایلند مشغول به کار شوید . اگر پلیس شما را دستگیر کند ، مشمول جریمه و مشکلات دیگر می شوید.

اگر حتی یک روز خارج از زمانبندی تعیین شده در تایلند بمانید، به دردسر میافتید. از هر کشوری که درخواست ویزای تایلند می دهید ، باید اجازه اقامت در آن را داشته باشید. اگر از ایران درخواست ویزای تایلند میدهید، باید در ایران حضور داشته باشید. البته نیازی به مراجعه حضوری به سفارت تایلند و یا مصاحبه ندارید و فقط کافیست مدارک را به کارگزار بدهید. برای مواردی چون ویزای تجاری یا بلند مدت باید وقت مصاحبه حضوری بگیرید.

ساعت کار و آدرس سفارت تایلند

ساعات مراجعه به سفارت تایلند از یکشنبه تا پنج شنبه از ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰ است. البته در نظر داشته باشید برای تحویل مدارک تان باید از ۸:۳۰ تا ۱۱:۳۰ مراجعه کنید. در صورتی که میخواهید ویزایتان را تحویل بگیرید از ۱۳:۳۰ تا ۱۶:۳۰ انجام پذیر است.

آدرس سفارت تایلند : خیابان بهارستان ، کوچه استقلال پلاک ۴

جاذبه های گردشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست