Rate this post
جاذبه های گردشگری روسیه

اخذ ویزای روسیه

روسیه یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری اوراسیایی است که رتبه ششم جذب گردشگر را در جهان دارد.برای ورود به کشور روسیه نیاز به اخذ ویزای روسیه دارید.اخذ ویزای روسیه نیاز به مصاحبه حضوری و مراجعه به سفارت روسیه ندارد.شما می توانید از طریق کارگزاری های مجاز جهت اخذ ویزای روسیه اقدام کنید.برای شروع اول باید تصمیم بگیرید که با چه هدفی میخواهید به روسیه سفر کنید.

انواع ویزای روسیه

ویزای توریستی روسیه

اگر میخواهید به قصد گشت و گذار وارد روسیه شوید، ویزای توریستی روسیه برای شما مناسب است.ویزای توریستی  را  میتوانید برای مدت ۱۴ روز یا یکماه درخواست کنید.اگر میخواهید ویزای ۱۴ روزه توریستی روسیه بگیرید،باید رزرو قطعی هتل و بلیط رفت و برگشت تان را از پیش تهیه کنید.اگر سفرتان کمتر از ۱۴ روز طول میکشد، ویزای شما به تعداد روزهای رزرو هتل و پرواز صادر می شود.با ویزای توریستی روسیه ،محدودیتی برای سفر به هیچ یک از شهرهای روسیه ندارید.ویزای توریستی حداکثر برای یکماه صادر می شود و میتواند یکبار ورود یا دوبار ورود باشد.اگر ویزای یکماهه مدنظر شماست باید حداقل رزرو قطعی هتل برای ۲۰ روز را تهیه کنید.بلیط رفت و برگشت هم برای بازه یکماهه صادر می شود.

اخذ ویزای روسیه
اخذ ویزای روسیه
 • بعد از صدور ویزا ، نمیتوانید نوع ،زمان یا طول مدت آن را تغییر دهید.باید طبق برنامه ریزی سفر کنید و بازگردید.زمانی که وارد روسیه می شوید، نمیتوانید نوع ویزای خود را تغییر دهید.برای تمدید یا تغییر ویزای روسیه باید از روسیه خارج شوید.بعد از خروج،از نو درخواست جدید برای صدور ویزای موردنظرتان بدهید.
 • برای ورود به روسیه بهتر است از مسکو ورود کنید.در زمان خروج از کشور روسیه میتوانید از شهرهای دیگر اقدام کنید.
 • قیمت ویزای روسیه ،بسته به نوع ،مدت زمان اقامت در روسیه و مدت زمان انتظار برای صدور ویزا،متفاوت است.
 • جاذبه های گردشگری روسیه را ببینید.

ویزای خصوصی روسیه

ویزای خصوصی روسیه ،ویزایی است که از طریق ارسال دعوتنامه برای شما صادر می شود.این دعوتنامه توسط یکی از بستگان شما که در روسیه زندگی میکند،ارسال می شود.این ویزا در شرایط خاص مثل بیماری و مرگ هم صادر می شود. اعتبار ویزای خصوصی سه ماه است.

ویزای تجاری روسیه

اگر هدف شما از سفر به روسیه ،مقاصد تجاری است،میتوانید ویزای تجاری روسیه بگیرید.ویزای تجاری روسیه برای مدت سه ماه یا حداکثر یکسال صادر می شود.ویزای یکساله تجاری چند بار ورود است. زمانی میتوانید ویزای یکساله تجاری بگیرید که حداقل یک ویزای تجاری سه ماهه ،یکبار یا چندبار ورود در پاسپورتتان باشد.در ویزای تجاری یکساله،طی شش ماه حداکثر ۱۸۰ روز میتوانید در روسیه اقامت داشته باشید.تست HIV هم یکی از موارد لازم جهت اخذ ویزای تجاری یکساله روسیه است.

ویزای کار روسیه

ویزای کار روسیه ،برای کسانی که هدف شان از ورود به روسیه مقاصد کاری است،صادر میشود.ویزای کار با ارائه دعوتنامه معتبر و با اعتبار سه ماه و برای یکبار ورود صادر می شود.

ویزای تحصیلی روسیه

اگر میخواهید برای ادامه تحصیل در دانشکاهها یا موسسات عالی وارد روسیه شوید ،باید ویزای تحصیلی بگیرید.

ویزای تحصیلی روسیه
ویزای تحصیلی روسیه

ویزای ترانزیت روسیه

اگر روسیه مقصد نهایی شما نباشد و از آن به عنوان راه عبور استفاده کنید،ویزای ترانزیت را لازم دارید.ویزای ترانزیت یکبار ورود یا دوبار ورود است. اگر از خطوط هوایی عبور می کنید،اعتبار ویزای ترانزیت شما ۳ روز و در غیر اینصورت ۱۰ روز است.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای روسیه

 • اصل شناسنامه  و کارت ملی به همراه کپی.
 • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار و دارای حداقل یک صفحه سفید برای الصاق برچسب ویزای روسیه.
 • دو قطعه عکس ۴*۳ رنگی با شانه های صاف و سر رو به جلو. این عکس ها باید متفاوت از عکس پاسپورت باشند.
 • بلیط رفت و برگشت قطعی.
 • رزرو قطعی هتل برای مدت اقامت.
 • تکمیل فرم مشخصات شخصی.
 • تکمیل فرم تعهد بازگشت.
 • بیمه مسافرتی با سقف ۳ هزار یورو.

همه کسانی که میخواهند مسافرت کنند باید پاسپورت و ویزای خود را داشته باشند.اگر سن متقاضی بیشتر از ۱۶ سال است،لازم است پاسپورتش را امضا کند.

آدرس سفارت روسیه و ساعات کار

تهران –  خیابان نوفل لوشاتو -پلاک ۳۷

تلفن : ۰۲۱-۶۶۷۲۸۸۷۳

ایمیل : [email protected]

وبسایت سفارت روسیه : iran.mid.ru

روزها و ساعات کار سفارت :یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ تا ۱۸  آماده پاسخگویی است.

جاذبه های گردشگری

پرسش و پاسختان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست