پیکاپ ویزای کانادا

پیکاپ ویزای کانادا یکی از راههای کاهش هزینه جهت  اخذ ویزای کانادا است . کاربرد پیکاپ ویزا برای مواردی است که سفارت خانه یا کنسول گری کشور مقصد در کشور مبدا تعطیل باشد . در این شرایط متقاضیان ویزا با مراجعه به یک کشور واسط ، نسبت به اخذ ویزای مقصد اقدام می کنند .

مراحل درخواست پیکاپ ویزا

به طور معمول ، درخواست ویزا از طریق آنلاین یا به صورت فیزیکی به کشور مقصد ارسال می شود . بعد از ارسال فرم تقاضای آنلاین ، زمانی اجازه ارسال مدارکتان را دارید که ایمیل تایید دریافت کرده باشید . در این حالت پرینت ایمیل را به همراه مدارک و پاسپورت به صورت فیزیکی و از طریق کارگزار معتبر به سفارت مورد نظر ارسال میکنید تا بعد از تایید ، در تاریخ معینی برای انگشت نگاری فراخوانده شوید . بعد از انگشت نگاری اگر ویزا شدید ، پاسپورتتان جهت الصاق ویزا به سفارت ارسال می شود .روند ارسال فیزیکی پاسپورت از طریق کارگزار ، باعث صرفه جویی در وقت و هزینه متقاضی می شود .

  • کارگزار به دلیل داشتن مجوز از پلیس مهاجرت، میتواند بدون منع قانونی تعداد زیادی پاسپورت را با خود حمل کند و برای الصاق ویزا به سفارت ببرید و بعد از اتمام کار به ایران بازگرداند. این روند ارسال ، الصاق و بازگرداندن پاسپورت را پیکاپ ویزا می نامند.

مدارک مورد نیاز پیکاپ ویزای کانادا

  • مدارک مورد نیاز برای پیکاپ ویزای مهاجرتی : پرینت ایمیل سفارت ، پاسپورت ، دو قطعه عکس ۷*۵  ، تکمیل صفحه آخر ایمیل سفارت (ایمیل و اطلاعات تماس شخص)
  • مدارک مورد نیاز برای پیکاپ ویزای مهاجرتی : پرینت ایمیل سفارت ، پاسپورت ، رسید بیومتریک
  •  یکی از عوامل موثر در ویزا شدن وجود دعوتنامه شخصی یا توریستی در مدارک است .

در حال حاضر پیکاپ ویزا برای کانادا انگلیس و امریکا کاربرد دارد . چون ، سفارت آمریکا و انگلیس و کانادا در ایران دایر نیست ، نیاز داریم برای اخذ ویزای هر یک از این کشورها در مرحله انگشت نگاری و مصاحبه به کشورهای واسط همچون ترکیه و امارات و ارمنستان سفر کنیم .

  • پیکاپ ویزا کانادا
    پیکاپ ویزا کانادا

به طور معمول ایرانیان برای ویزای کانادا ، از طریق استانبول ، آنکارا ، دبی و ابوظبی اقدام می کنند . برای پیکاپ ویزای امریکا هم کشورهای ترکیه ، امارات و ارمنستان مقاصد پر ترددی هستند . از آنجا که سفارت انگلیس در ایران به حالت نیمه تعطیل است ، مردم ایران برای مصاحبه و انگشت نگاری به ارمنستان ، ترکیه و امارات سفر می کنند .وقتی درخواست ویزای شما توسط کشور مقصد پذیرفته شود از طریق ایمیل به شما اطلاع داده می شود. بعد از طریق ارسال پرینت ایمیل و پاسپورت و سایر مدارک میتوانید برای ادامه مراحل اقدام کنید. می توانید این کار را خودتان انجام دهید یا از طریق کارگزار اقدام کنید که هزینه کمتری دارد .

حضور متقاضی در زمان انگشت نگاری الزامی است . اما بعد از صدور ویزا نیازی به حضور شما برای الصاق ویزا در پاسپورت نیست .

جاذبه های گردشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست