Rate this post
جاذبه های گردشگری ایتالیا
اخذ ویزای ایتالیا

اخذ ویزای ایتالیا

اخذ ویزای ایتالیا اولین گام برای ورود به این کشور است.شما باید به سفارت ایتالیا مراجعه کنید و با توجه به هدفتان از سفر اقدام به اخذ ویزای ایتالیا نمایید.کشور ایتالیا عضو حوزه شینگن است.شینگن معاهده ای است که میان ۲۶ کشور اروپایی منعقد شده است.به موجب  این معاهده یک مرز واحد برای کشورهای عضو در نظر گرفته شده است.اگر کسی قصد سفر به کشورهای حوزه شینگن را داشته باشد، باید جهت اخذ ویزای شینگن اقدام نماید. وقتی موفق به اخذ ویزای شینگن شدید، می توانید در ۲۶ کشور در مدت معینی بدون هیچ مانعی تردد کنید.

ابتدا باید تصمیم بگیرید که هدفتان از اخذ ویزای ایتالیا چیست.اگر هدف شما یک سفر تفریحی یا دیدار با خانواده و بستگان است، ویزای توریستی ایتالیا برای شما مناسب است.اما اگر به قصد تحصیل یا کار می خواهید وارد کشور ایتالیا شوید، باید ویزای تحصیلی بگیرید.

اعتبار ویزایی که  به شما تعلق می گیرد، بستگی به تصمیم سفارت دارد.سفارت بر اساس درخواست شما، زمانی را تعیین می کند که طی آن می توانید در کشور ایتالیا اقامت کنید.ویزای ایتالیا به صورت یک برچسب در پاسپورت شما چسبانده می شود.مدت اعتبار ویزای شما در این برچسب مشخص می شود.همچنین قید میشود که در زمان تعیین شده چند بار می توانید به کشور ایتالیا سفر کنید.

ویزای توریستی ایتالیا
ویزای توریستی ایتالیا

انواع ویزای ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا ، ویزای تجاری ایتالیا ، ویزای کار ایتالیا.ویزای پزشکی ایتالیا ، ویزای ترانزیت ایتالیا ، ویزای فرهنگی – ورزشی ایتالیا .

بعد از مشخص شدن نوع ویزا ابتدا بایست وقت سفارت ایتالیا را متناسب با نوع ویزا درخواست کنید.برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا می توانید به سایت سفارت مراجعه نموده و آنلاین اقدام کنید.میتوانید از طریق کارشناسان، زمان ورود خود به سفارت جهت انجام مصاحبه و تحویل مدارک را تعیین کنید.حال باید مدارک لازم را جمع آوری و ترجمه نمایید و برای مصاحبه آماده شوید.قبل از ورود به سفارت بایستی فرم شینگن را بصورت آنلاین در سایت https://www.ckgsir.com/bluestrip-widget پر کنید.در نظر داشته باشید که کلیه مدارک بایستی بصورت کاغذی ارائه شود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای ایتالیا

حال که تاریخ مراجعه شما به سفارت مشخص شده است، باید مدارک لازم  را تهیه کنید.مدارک را جهت ارائه به سفارت تکمیل نموده و برای مصاحبه حضوری آماده شوید. علاوه به فرم تکمیل شده درخواست ویزای ایتالیا، باید مدارک زیر را تهیه کنید.این مدارک شامل مدارک هویتی، مالی و شغلی است که باید به سفارت تحویل دهید.

 • کپی و ترجمه از کلیه صفحات شناسنامه.
 • پاسپورت با حداقل ۷ ماه اعتبار.
 • دو قطعه عکس ۴*۳  با زمینه سفید و به صورت تمام رخ . این عکس باید مربوط به بازه زمانی کمتر از ۳ ماه قبل باشد . این عکس بر روی برچسب ویزای چاپ می شود.
 • از صفحه اول و دوم گذر نامه و صفحاتی که در آنها مهر ویزا خورده باید پرینت بگیرید.

اسناد و مدارک شغلی ویزای ایتالیا

 • اگر متقاضی دارای شغل آزاد است، باید  ترجمه جواز کسب، یا کارت بازرگانی خود را به سفارت ارائه دهد.
 • اگر متقاضی مدیر شرکت خصوصی باشد، لازم است که ترجمه روزنامه رسمی شرکت را ارئه دهد.همچنین رزومه  شرکت به زبان انگلیسی و دو نسخه پرینت مدارک به زبان فارسی برای ارائه به سفارت لازم است.
 • کارمندان بخش خصوصی هم  باید گواهی اشتغال به کار خود را روی سربرگ رسمی شرکت به سفارت ارئه دهند.البته در نظر داشته باشید که این گواهی باید به زبان انگلیسی یا ایتالیایی ترجمه شده باشد.
 • کارمندان ادارات دولتی، باید ترجمه رسمی آخرین حکم کارگزینی خود را به عنوان مدرک شغلی به سفارت ارائه دهند.
 • اگر دانشجو هستید ، کارت بین المللی دانشجویی کافیست.اگر عضو هیئت علمی دانشگاه هستید، کارت عضویت هیئت علمی را برای ارائه به سفارت ایتالیا آماده کنید.

مدارک مالی متقاضی ویزای ایتالیا

بعد از تکمیل مدارک شغلی،  مدارک مالی زیر را باید آماده کنید:

 • پرینت حساب بانکی متقاضی مربوط به آخرین ماه ، بر روی سربرگ انگلیسی بانک و به صورت مهر شده.
 •  ترجمه یک سند ملکی و دو سری کپی فارسی از سند ملکی مورد نظر.
 • بلیط هواپیما به مقصد یکی از شهرهای ایتالیا و یا رزرو قطعی بلیط رفت و برگشت به ایتالیا.
 • رزرو هتل در یک یا چند شهر ایتالیا برای مدت اقامت مورد نظر و بیمه مسافرتی .
اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا
اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

باید و نبایدهای دعوتنامه ایتالیا

 • اگر توسط یک شهروند ایتالیایی که در ایتالیا اقامت قانونی دارد برایتان دعوتنامه ارسال شده باشد، باید این دعوتنامه پر شود. بعد به همراه یکی از مدارک شناسایی شخص دعوت کننده برای شما ارسال شود.
 • اگر یک شهروند ایتالیایی برای شما دعوتنامه می فرستد باید تصویر گذرنامه یا شناسنامه خود را به آن ضمیمه کند.
 • اگرشخص دعوت کننده، شهروند خارجی مقیم ایتالیا است، باید اجازه اقامت در کشور ایتالیا خودش را به دعوتنامه ضمیمه کند.اجازه اقامت دعوت کننده  باید ،بیش از یکماه از تاریخ اتمام ویزای درخواستی برای شما، اعتبار داشته باشد.

بیمه مسافرتی

در مورد بیمه مسافرتی می توانید به صورت فردی یا گروهی اقدام کنید.این بیمه هزینه های احتمالی مربوط به درمان شما در شرایط اضطراری را پوشش دهد.این امکان وجود دارد،که شرایط خاصی پیش بیاید و طی آن لازم باشد که تحت مراقبت پزشکی به کشورتان بازگردید.پس در مورد بیمه مسافرتی و پوشش آن  بسیار دقت داشته باشید.حداقل پوشش بیمه برای هر فرد ۳۰ هزار یورو است.شرکتی که شما را بیمه می کند باید در کشور ایتالیا نماینده معتبر داشته باشد.شخص دعوت کننده شما می تواند برای بیمه شما از ایتالیا با یک شرکت بیمه ایتالیایی اقدام کند.

نکات مهم:

باید از تمام مدارک تان کپی تهیه کنید.بعد از انجام مصاحبه،  اصل مدارک را به شما بازمیگردانند و کپی آنها را در پرونده قرار میدهند.اگر خانوادگی سفر می کنید هریک از اعضای خانواده باید فرم درخواست ویزا مجزایی، داشته باشد.مدارک هم تا جایی که ممکن است باید برای هر فرد به صورت مجزا تهیه شود.افراد بالای ۱۲ سال هم انگشت نگاری می شوند.

وقت سفارت ایتالیا را از طریق وبسایت کارگزار سفارت، می توانید بگیرید.اگر مراحل را درست پیش ببرید، برگه تاییدیه قرار ملاقات و فهرست مدارک برای شما ایمیل می شود.در هنگام مراجعه حضوری، باید تاییدیه، رسید پرداخت و مدارک لازم را به همراه فرم تقاضا، به سفارت تحویل دهید.

آدرس سفارت ایتالیا

دفتر سفارت ایتالیا : خیابان جردن- خیابان نلسون ماندلا ، بن بست فرزان شرقی، پلاک  ۱۵ .

کارگزاری سفارت ایتالیا : ولنجک، انتهای خیابان ۱۳ام شرقی، مرکز خرید گالریا، ساختمان اداری، طبقه ۴  ،  CKGS .

جاذبه های گردشگری

پرسش و پاسختان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست