Rate this post
جاذبه های گردشگری هند

اخذ ویزای هند

هند سرزمین عطرها و طعم های مسحور کننده و اعجاب انگیز است. اینجا هم مهد ثروتمندترین تمدن باستانی دنیاست و هم سرزمین جلوگری طبیعت. اگر میخواهید هند و زیبایی هایش را از نزدیک لمس کنید،در اولین قدم باید جهت اخذ ویزای هند اقدام کنید.غیر از اتباع کشورهای مالدیو ،نپال و بوتان، تمام اتباع خارجی برای ورود به هند ویزای هند میگیرند.ویزای هند را میتوانید از طریق کارگزار یا به صورت آنلاین بگیرید.اگر ویزای توریستی میخواهید نیازی به مراجعه حضوری به سفارت ندارید اما برای ویزای تجاری و کاری ، علاوه بر مراجعه حضوری ،انگشت نگاری هم انجام خواهد شد.

اخذ ویزای هند
اخذ ویزای هند

اگر میخواهید مراحل درخواست ویزای هند را به صورت آنلاین طی کنید به لینک ویزای آنلاین هند مراجعه کنید.پیش از ارسال درخواست ،باید هدف خود را از سفر به هند مشخص کنید. اینکه چه نوع ویزایی برای سفر شما مناسب است. در صورتی که مدارک شما کامل باشد ،برای ویزای توریستی و تجاری ۴ روز کاری آماده می شود. برای ویزاهای دیگر ۱۰ روز وقت لازم است.

انواع ویزای هند

ویزای توریستی هند

ویزای توریستی هند به منظور گشت و گذار و تفریح در هند صادر می شود. با این ویزا نمیتوانید در کشور هند، تحصیل ،کار یا تجارت کنید .ویزای یکبار ورود گردشگری هند با اعتبار ۶ ماه صادر می شود.بلیط هواپیما رفت و برگشت به هند از مدارک الزامی اخذ ویزای توریستی هند است.اگر میخواهید ویزای چند بار ورود بگیرید باید برنامه سفرتان مشخص باشد.

ویزای تجاری هند

مهم ترین مدرک برای صدور ویزای تجاری هند ،ارائه دعوتنامه از سوی شرکت یا سازمان دعوت کننده متقاضی است. این سازمان باید در هند مستقر باشد.اگر ویزای تجاری شما تا دوبار امکان ورود دارد ،۳ تا ۶ ماه اعتبار دارد و اگر چندبار ورود است از ۶ ماه تا یکسال اعتبار دارد.ارائه نامه پشتیبان از سوی شرکت استخدام کننده برای متقاضیانی که به اسم استخدام در یک شرکت هندی میخواهند اقدام به اخذ ویزا کنند.ارائه مدرک تمکن مالی و گردش حساب سه ماه آخر متقاضی الزامی است.تمام مدارکتان را به زبان انگلیسی ترجمه رسمی کنید.

 

 • اگر نمیتوانید به صورت آنلاین ثبت نام کنید،به کارگزاری مراجعه کنید.اگر به صورت آنلاین ثبت نام نموده اید، لازم است نسخه چاپی مدارکتان را بعد از ثبت نام آنلاین به کارگزار سفارت ارائه کنید.
 • اگر ویزای تحصیلی یا تحقیقاتی میخواهید قطعا مصاحبه سفارت خواهید داشت. معمولا یک روز بعد از تحویل مدارک به محل سفارت فرا خوانده خواهید شد.

ویزای تحصیلی هند

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای هند

 • اسکن صفحه اول گذرنامه با اعتبار بیش از ۶ ماه.
 • کپی برابر اصل از تمام صفحات شناسنامه به همراه ترجمه انگلیسی.
 • اسکن عکس متقاضی با اندازه  ۵*۵ رنگی با زمینه سفید که ترجیحا با عکس پاسپورت یکی نباشد.
 • فرم مشخصات متقاضی به صورت پر شده.
 • آدرس تلفن و کد پستی متقاضی.
 • در صورتی که سابقه سفر به کشورهای دیگر خصوصا هند را دارید ، پاسپورت پیشین خود را همراه داشته باشید.
 • اعتبار پاسپورت شما در زمان بازگشت از هند باید حداقل ۶ ماه باشد.
 • فرم درخواست ویزای هند را به زبان انگلیسی و با دقت و به درستی پر کنید. فرم های ناقص رد می شوند.
 • هزینه هایی که در طی مراحل اخذ ویزای هند پرداخت میکنید ، عودت داده نمی شوند.

آدرس سفارت هند در تهران

خیابان دکتر بهشتی ،خیابان میر عمادی ،نبش کوچه نهم پلاک ۲ تلفن : ۰۲۱۸۸۷۵۵۹۷۳

روزهای کاری : یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۷

سایت سفارت هند : www.indianembasy-tehran.ir

جاذبه های گردشگری

پرسش و پاسختان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست