Rate this post
جاذبه های گردشگری آلمان

اخذ ویزای آلمان

برای ورود به کشور آلمان نیاز به اخذ ویزای آلمان دارید. آلمان پرجمعیت ترین کشور اروپاست و یکی از اعضای معاهده شینگن است. برای دریافت ویزای آلمان بعد از تهیه مدارک لازم، باید به صورت آنلاین وقت سفارت بگیرید. بعد برای مصاحبه حضوری و تحویل مدارک به سفارت آلمان یا کارگزاری مورد تایید سفارت آلمان مراجعه کنید.

امکان برقراری ارتباط میان آلمانی های داخل و خارج آلمان، از طریق بخش حقوقی و کنسولگری آلمان، فراهم شده است. اگر نیاز به مکاتبه و پیگیری درباره مسئله ای باشد، نماینده آلمان در بخش حقوقی و کنسولی سفارت، پیگیری می کند. قبل از اینکه به باجه کنسولی و حقوقی مراجعه کنید به سایت سفارت مراجعه کنید.با ورود به سایت سفارت اطلاعات مورد نیازتان را کسب کنید.اگر نقصی در پرونده شما باشد باجه دریافت مدارک درخواست شما را رد می کند.

هر خدماتی که از بخش کنسولی دریافت می کنید، مستلزم پرداخت هزینه به صورت ریالی است .در صورت نیاز امکان دریافت چک هم وجود دارد.برای مواردی چون تایید مدارک ،تایید امضا ،کپی برابر اصل ،گواهی کنسولی و… باید از طریق آنلاین وقت سفارت بگیرید.

اخذ ویزای آلمان
اخذ ویزای آلمان

 

سفارت آلمان جهت تسهیل و سرعت بخشیدن به روند انجام امور، برنامه ریزی منسجم و دقیقی برای خود دارد. سفارت آلمان طبق برنامه، ورود به بخش باجه ها را در کوتاهترین و سریعترین زمان انجام دهد. شما برای حفظ نظم باید طبق برنامه و در ساعت معین شده در سفارت حضور یابید. در صورتی که دیرتر از وقت تعیین شده مراجعه کنید ، وقت گرفته شده ابطال می گردد.

ویزا متریک نماینده سفارت آلمان

به تازگی سفارت آلمان برای تسهیل روند کار درخواستهای با اقامت کوتاه مدت، شرکت ویزامتریک را معرفی نموده است. ویزا متریک به عنوان نماینده سفارت آلمان، جهت پذیرش درخواست های ویزای شینگن تعیین شده است. شما میتوانید برای اقامت های کمتر از ۹۰ روز در آلمان ، به ویزا متریک مراجعه کنید. ویزا متریک زیر نظر سفارت آلمان و مورد تایید این سفارت است.

  • ویزامتریک تنها وظیفه گرفتن و بازگرداندن مدارک و گذرنامه را به عهده دارد . یعنی نهایتا تاثیری در روند صدور یا عدم صدور ویزای متقاضیان ندارد .  تصمیم گیرنده نهایی که بعد از بررسی مدارک ویزای شما را تایید یا رد می کند، سفارت آلمان است .
  • مورد دیگر اینکه ویزا متریک اطلاعی از دلیل عدم صدور ویزای شما ندارد .اگر ویزای درخواستی شما طولانی مدت است، باید جهت اخذ وقت مصاحبه و ارائه مدارک به سفارت آلمان مراجعه کنید . ویزا های طولانی مدت شامل: ویزای کار ، ویزای تحصیلی و تجاری و از این قبیل ویزا هاست.

 وقت سفارت آلمان

  • اگر سفارت تاریخ معینی جهت ارائه درخواست برای شما تعیین کرده، باید در آن تاریخ، در سفارت حاضر شوید .
  • گاهی بعد از ثبت آنلاین وقت سفارت، زمانی برای مراجعه حضوری به سفارت برای شما تعیین نمی شود. در این شرایط، سفارت به شما اعلام میکند که درخواستتان به ویزامتریک ارجاع داده شده است. ویزامتریک متعاقبا به شما اعلام میکند که چه زمانی برای مصاحبه به کارگزاری مراجعه کنید.

چگونه وقت سفارت آلمان بگیریم ؟

  • از مرداد ۹۷ امکان درخواست ویزای شینگن از طریق سفارت آلمان در تهران متوقف شده است.باید برای ارسال درخواست ویزا به ویزا متریک مراجعه کنید.اگر وقت سفارت را برای ویزای شینگن بلند مدت میخواهید، باید از طریق لینک درج شده در سایت اقدام کنید.با کلیک روی لینک اقامت بلندمدت ،مراحل دریافت وقت سفارت را پله به پله مشاهده خواهید کرد.اگر کار ثبت درخواست را به درستی انجام بدهید ۲ ایمیل دریافت خواهید کرد.ایمیل اول را ۳۰ دقیقه اول بعد از ثبت درخواست دریافت می کنید که شامل تایید درخواست و ارسال کد پیگیری است.ایمیل دوم هم که اعلام کننده وقت سفارت است چند هفته بعد ارسال می شود .
  • در این ایمیل تاریخ و زمان دقیق وقت سفارت را میتوانید ببینید.ثبت درخواست در این سامانه بسیار ساده است و سفارت سعی میکند در نزدیکترین زمان به شما وقت مصاحبه بدهد.سفارت در اولین فرصت وقت سفارت قطعی را به شما از طریق ایمیل ابلاغ می کند.در ایمیل وقت سفارت دو لینک برای شما ارسال می شود.یکی  از لینک هاجهت تایید و دیگری جهت باطل کردن وقت تعیین شده است.باید حداکثر تا ۷ روز بعد از دریافت ایمیل ، لینک تایید یا کنسل را بزنید.اگر هیچ اقدامی نکنید، به صورت خودکار، وقت سفارت شما باطل می شود .
  • اگر زمان تعیین شده برای شما مناسب نیست یا امکان حضور در تاریخ معین را ندارید، وقت را باطل کنید.برای دریافت وقت جدید باید دوباره ثبت نام کنید.

ساعات کاری سفارت آلمان

سفارت آلمان در روزهای یکشنبه چهارشنبه و پنج شنبه از ساعت ۷ صبح تا ۳٫۵ عصر پاسخگو است. در روزهای دوشنبه و سه شنبه هم از ساعت ۷ صبح تا ۴ عصر پاسخگوی مراجعین است. البته در ماههای جولای و آگوست ساعات کار سفارت تغییراتی خواهد داشت.در این ماهها، زمان مراجعه یکشنبه تا پنج شنبه از ۷٫۵ صبح تا ۲٫۵ عصر تعیین شده است. برای تایید مدارک هم در روزهای یکشنبه تا پنج شنبه از ۷٫۵ تا ۱۰٫۵ با تعیین وقت قبلی مراجعه کنید.

آدرس سفارت آلمان

اطلاعات تماس:

آدرس ویزا متریک :

جاذبه های گردشگری

پرسش و پاسختان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست